HAKKINDA

. « GERİ

 

Sitemize Hoş geldiniz! Bu sitenin amacı Prof. Dr. Yusuf Yıldırım'ın çalışma ve uygulamalarını kısaca tanıtıp tanı ve tedavi için ihtiyacı olan hastalarımızın kendisine daha kolay ulaşabilmesini sağlamaktır.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, 1974’te Artvin’de doğdu. 1997’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından sırasıyla Genel Cerrahi (2001), Kadın Hastalıkları ve Doğum (2004), Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi (2011) ve Cerrahi Onkoloji (2012) uzmanlıklarını aldı.  2007’de Doçent, 2008’de Klinik Şefi ve 2013’te Profesör oldu. Mayıs 2014’te gözlemci ve Robotik Cerrahi kursiyeri olarak “Cleveland Clinic” (Cleveland, OHIO, Amerika Birleşik Devletleri)’de bulundu. Haziran 2015’te “Amerikan Cerrahlar Koleji’nden fellow’luk aldı (FACS: Fellow of American College of Surgeons). 

Çoğunluğu uluslararası (SCI-E) dergilerde yayınlanmış 100’den fazla bilimsel makalesi olup çalışmalarına şimdiye kadar 1600’den fazla atıfta bulunulmuştur (toplam 1650 atıf, h-index: 24, kaynak: Google Scholar, 22/11/2022). Cerrahi ve Jinekolojik Onkoloji alanlarında çok sayıda kongre ve kursa katılmış ve çok sayıda bilimsel toplantı düzenleme, davetli konuşma ve oturum başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Biri yurtdışında basılmış olmak üzere 3 kitabı ve 25 civarında kitap bölümü (chapter) yazarlığı veya çevirisi mevcuttur. Cancer, European Journal of Surgical Oncology ve International Journal of Gynecological Cancer gibi birçok prestijli uluslararası tıp dergisinde bilimsel makalelere "hakemlik" yapmaktadır. Çok sayıda Doçentlik ve Profesörlük Jürisi’nde yer almış ve Tıpta Uzmanlık Tezi’ne danışmanlık yapmıştır. "European Accreditation Council" vb. kuruluşlardan aldığı CME sertifikaları, TUBİTAK yayın teşvik ödülleri, kongre sunum ödülleri ve çeşitli kuruluşlardan aldığı teşekkür belgeleri mevcuttur. American College of Surgeons (fellow), European Society of Surgical Oncology, European Society of Gynaecological Oncology, Türk Cerrahi Derneği, Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Prof. Dr. Yusuf Yıldırım, ülkemizde "Genel Cerrahi Onkoloji" ve "Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi" uzmanlıklarına birlikte sahip olan tek cerrahtır. Uzmanlıkları doğrultusunda Jinekolojik, gastrointestinal (mide, kolorektal), periton (karınzarı) ve meme kanserlerinin cerrahisi ile uğraşmaktadır. HIPEC (Karıniçi sıcak kemoterapi)’nin ülkemizdeki ilk ve yaygın uygulayıcılarındandır. Ayrıca kanser öncüsü hastalıklar ve iyi huylu tümör ve kistlerin tanı ve tedavisi ile de ilgilenmektedir.